info
pprofile-image

JUDr. Irena Valíčková

Lektorka pracovního práva působící ve Společné advokátní kanceláři v Brně, členka Kolegia Expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, autorka pracovněprávních publikací i odborných článků a spoluautorka pracovněprávních vzorů pro právní informační systém ASPI od společnosti Wolters Kluwer, a.s.

Od roku 2013 působím  ve Společné advokátní kanceláři v Brně se zaměřením na generální praxi. Předchozí právní praxi jsem získala u renomované, největší české advokátní kanceláře. Dlouhodobě se věnuji přednáškové činnosti v oblasti pracovního práva a působím jako lektor otevřených i zakázkových seminářů především pro Vzdělávací agenturu TSM, spol. s r.o., ale i další vzdělávací instituce po celé České republice. Jsem rovněž externím přednášejícím na Vysokém učení technickém v Brně. Přednáším též na veletrhu se zaměřeném na problematiku vzdělávání.

Od ledna roku 2015 jsem členem Kolegia Expertů v Asociaci pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů. Kolegium je odborný poradní orgán AKV složený z významných odborníků - členů AKV zabývající se především výkladem právních předpisů, teoretickými a koncepčními otázkami v oblasti působnosti AKV.

Jsem rovněž členkou redakční rady časopisu Ad Rem zaměřeného na pracovněprávní problematiku, spoluautorkou publikace Vyznejte se v pracovním právu a pravidelně přispívám odborné články na server Epravo.cz. Rigorózní práci jsem obhájila a titul JUDr. získala na katedře pracovního práva na Masarykově univerzitě v Brně.

Jsem spoluautorkou pracovněprávních vzorů pro právní informační systém ASPI od společnosti Wolters Kluwer, a.s.

Během své lektorské činnosti se věnuji nejen aktuální právní úpravě zákoníku práce, ale školení doplňuji o bohaté zkušenosti z advokátní praxe, z absolvovaných soudních sporů a školení doplňuji též o soudní judikaturu.

 

 

Přečtěte si články a další publikace profesionála

Odpovědnost zaměstnance za škodu - nejčastější problémy v praxi - 11.11.2015

Odpovědnost v pracovním poměru... a co dohodáři? V pracovněprávních vztazích odpovídá zaměstnanec zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil… celý článek

Síla profilu

star_full star_full star_full star_full star_empty

Zaměření profesionála

  • Personalistika a osobnostní rozvoj
  • Právo a legislativa

Obory

  • Personalistika a HR
  • Právní služby
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace