info
pprofile-image

JUDr. Irena Valíčková, MBA

advokátka, lektorka pracovního práva, členka Kolegia Expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, autorka pracovněprávních publikací a odborných článků

 

Lektorka působí jako samostatná advokátka se sídlem v Brně a pobočkou ve Vyškově se zaměřením na pracovní právo.

Absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde získala v oboru Právo a právní věda titul magistry práv. Diplomovou práci obhájila na Katedře pracovního práva.

Následně obhájila na Katedře pracovního práva a sociálního zabezpečení Masarykovy univerzity v Brně  rigorózní práci v oboru pracovního práva a získala titul doktorky práv. Je absolventkou programu MBA - Master of Business Administration - řízení lidských zdrojů. V současné době studuje doktorský studijní program (Ph.D.) na Univerzitě Karlově v Praze.

Praxi advokátního koncipienta získala ve Společné advokátní kanceláři v Brně. Praktické zkušenosti získávala též v renomované  advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář, vzdělávací agentuře TSM, spol. s r.o., se kterou spolupracuje jako lektorka dodnes, a dále v on-line bezplatné právní poradně.

Právu se věnuje i v rámci přednáškové činnosti v oblasti pracovního práva pro Vysoké učení technické v Brně. Působí jako členka redakční rady čtvrtletníku AD REM určeného pro personalisty, kam přispívá pravidelně odborné články z oblasti pracovního práva.

Je členkou Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů. Je autorkou pracovněprávních vzorů pro právní systém ASPI od Wolters Kluwer, a.s. Přednášela na veletrzích v Praze (INCHEBA EXPO Praha) LINGUA SHOW a JOBS EXPO.

Hovoří plynně německy (získala Zertifikat Deutsch a Mittelstufe Deutsch) a komunikativně ovládá i jazyk anglický. Ovládá základy latiny.

Věnuje se pravidelně publikační činnosti. Ve své praxi se zaměřuje především na právo pracovní, občanské, obchodní, insolvenční a trestní.

Advokátní zkoušku složila s hodnocením výtečně.

Články profesionála

Nároky zaměstnanců po návratu z rodičovské dovolené - 30.11.2016

Při výkonu své advokátní praxe, stejně jako při našich školeních, se velice často setkáváme s dotazy, jaké jsou nároky zaměstnanců po návratu z … celý článek

Návrat po mateřské a rodičovské dovolené: Na co mám nárok? - 1.11.2016

Mateřská dovolená a rodičovská dovolená jsou stále často zaměňované pojmy, přičemž, jednoduše řečeno, je jejich účelem primárně péče o dítě.… celý článek

Odpovědnost zaměstnance za škodu - nejčastější problémy v praxi - 11.11.2015

Odpovědnost v pracovním poměru... a co dohodáři? V pracovněprávních vztazích odpovídá zaměstnanec zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil… celý článek

Kurzy profesionála

Kontaktovat profesionála

Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a osm ? Součet zapište číslicemi.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami společnosti Ivitera a.s.

Síla profilu

star_full star_full star_full star_full star_empty

Zaměření profesionála

  • Personalistika a osobnostní rozvoj
  • Právo a legislativa

Obory

  • Personalistika a HR
  • Právní služby
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace