info
pprofile-image

Mgr. Karel Machotka

Mgr. Karel Machotka je výkonným ředitelem Národního výboru Mezinárodní obchodní komory v ČR (ICC ČR). ICC je prestižní mezinárodní organizace se zaměřením zejména na odstraňování překážek volného obchodu. V České republice působí od roku 1999 a již od počátku se zaměřuje také na oblast vzdělávání, a to se zaměřením na pravidla INCOTERMS, bankovní sektor, logistiku, právo, arbitráž, účetnictví a další. 

Profil ICC ČR:

CC ČR - International Chamber of Commerce (Mezinárodní obchodní komora) propaguje a podporuje otevřený systém mezinárodního obchodu, investic a tržní ekonomiky již od svého založení v Paříži roku 1919. ICC je jedinou celosvětovou obchodní organizací, která prostřednictvím svých poboček ve 130 zemích reprezentuje na globální úrovni G20 a podniky všech sektorů ze všech částí světa, má tak přímý dopad na legislativní pravidla.

V České republice působí ICC již 17let, sdružuje nejvýznamnější české banky, právní kanceláře, exportní firmy a dopravní společnosti. Poskytuje velký rozsah služeb zásadních pro realizaci zahraničního obchodu. Jedná se o služby vzdělávací, poradenské, ale i o vytváření příležitostí pro uzavření partnerství se zahraničními obchodními partnery.

ICC ČR jako součást mezinárodní obchodní organizace připravuje již více jak 15 let odborné semináře zaměřené na oblasti dopravy, logistiky, bankovní praxe, arbitráže, právních otázek a účetnictví. Jako tvůrci pravidel INCOTERMS® jsou jediní v ČR, kteří mají licenci na vzdělávání v této oblasti (vydávání učebních textů a pořádání seminářů certifikovaných ICC).

Pravidla a směrnice INCOTERMS® vytvořila ICC roku 1939 a od té doby usnadňují mezinárodní obchod. Využívají se po celém světě, zjednodušují transakce, napomáhají výkladu obchodních podmínek a podporují dobrou obchodní praxi. Tyto principy a pravidla jsou plně respektována a užívána při každodenním obchodováním. Staly se tak jedním z nejdůležitějších pilířů mezinárodního obchodu.

Kromě seminářů pro veřejnost připravuje ICC ČR  již více jak 10 let také odborné semináře „na míru“. Podstatou těchto seminářů je jejich přesné zacílení dle Vašich požadavků, možnost konání semináře přímo ve firmě a v neposlední řadě  také finanční úspora.

Lektoři jsou experti s přímou vazbou na praxi a manažeři z praxe.

Jako jediní v České republice poskytujeme vzdělávání v oblasti pravidel INCOTERM® certifikované ICC.

Články profesionála

Hájíme zájmy více než 6 milionů obchodních organizací po celém světě - 24.4.2017

Můžete nám přiblížit ústřední myšlenku vzniku Mezinárodní obchodní komory? ICC - International Chamber of Commerce je mezinárodní organizace, která… celý článek

Kurzy profesionála

Kontaktovat profesionála

Kontrola proti spamu. Kolik je pět a pět ? Součet zapište číslicemi.

Síla profilu

star_full star_full star_full star_empty star_empty

Zaměření profesionála

  • Poradce
  • Dodavatel vzdělávání

Obory

  • Doprava, logistika a zásobování
  • Ekonomika a podnikové finance
  • Logistika a zásobování
  • Prodej a obchod
  • Vzdělávání a školství