info
pprofile-image

Ing. Jan Průcha

Lektor a konzultant metodiky Kepner-Tregoe

Věnuji se propagaci a výuce metod pro systematické a racionální uvažování ve složitých situacích. Metodiku odvodili pánové Charles Kepner a Benjamin Tregoe z postupů úspěšných manažerů a expertů.

Metodika  pomáhá  jednotlivcům a organizacím řešit efektivně a správně situace, ve kterých se musí snížit na minimum pravděpodobnost chyby nebo závažného opomenutí. Takové situace jsou 4 druhů a pomáhají je vyřešit 4 systematické postupy uvažování:

 • "Co se děje?"  
  Volání po vyjasnění, po přehledu. Abychom pochopili situaci a teprve potom správně konali (a neřešili situaci, které nerozumíme)

 • "Proč  se tohle stalo? "  
  Vyžaduje úvahu o příčinách a následcích. Abychom odhalili správnou příčinu nežádoucího jevu (a neztráceli čas odstraňováním falešných příčin)

 • "Jakým směrem se vydat ?" Obrazně ...
  Ve skutečnosti jde o rozhodnutí, jakou variantu vybrat, abychom dosáhli požadovaného výsledku.  Jak ji najít, abychom rozhodovali objektivně, s ujasněným záměrem a požadavky (a ne podle pocitů a subjektivních preferencí)

 • "Co je před námi?"  Pohled do budoucna ...
   Úvaha o tom, jak zajistit úspěch našich důležitých aktivit v budoucnu (štěstí přeje připraveným ...)

 

Metodika Kepner-Tregoe je důležitou součástí manažerských a expertních dovedností.
Její kvalitu prověřil čas a je obecná:  byla uvedena v roce 1957 a od té doby ji využívají organizace a jednotlivci ze všech oborů. 

Více detailů o mně a o kurzech metodiky Kepner-Tregoe najdete na stánkách kepner-tregoe.cz  a v rozhovoru pro Management TV. 

A ze všech komunikačních metod se s Vámi nejraději setkám osobně. Pro naplánování osobního nebo telefonního kontaktu Vám pomůže pohled do mého kalendáře.

Jan Průcha

 

 

 

Články profesionála

Myšlenkové postupy pro racionální řízení – II. díl: Analýza problému - 15.3.2016

Postup pro systematické hledání příčin problémů šetří nervy, čas a peníze. Slovo problém má v češtině široké použití. Používáme ho jako obecné… celý článek

Jan Průcha v Management TV: Metodika Kepner-Tregoe pomáhá řešit složité problémy a rozhodnutí racionálně a bez drahých pochybení - 16.2.2016

Jan Průcha je licencovaný lektor a konzultant metodiky Kepner-Tregoe, který se podílí na její osvětě v České republice. Tato metodika byla vytvořena v… celý článek

Myšlenkové postupy pro racionální řízení – I. díl: Rozhodovací analýza - 12.2.2016

Univerzální a osvědčený postup pro složité rozhodování existuje! Sportovní tým nevyhraje zápas, protože se jeho členové mají rádi. Vyhrává proto, že… celý článek

Profil Jana Průchy - licencovaného lektora a konzultanta metodiky Kepner-Tregoe - 10.2.2016

Jan Průcha je licencovaný lektor a konzultant metodiky Kepner-Tregoe, který se podílí na její osvětě v České republice. Tato metodika byla vytvořena v… celý článek

Kurzy profesionála

Kontaktovat profesionála

Kontrola proti spamu. Kolik je deset a sedm ? Součet zapište číslicemi.

Síla profilu

star_full star_full star_full star_empty star_empty

Zaměření profesionála

 • Manažerské kurzy
 • Projektové řízení
 • Počítačové a IT kurzy

Obory

 • Management
 • Vzdělávání a školství