info
pprofile-image

Ing. Petr Červenka

Vedoucí Centra celoživotního vzdělávání, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

Původně na Vysoké škole báňské vystudoval obor Silnoproudá elektrotechnika. Následně působil v oboru jako zkušební technik v dodavatelském závodě ČKD v Kladně a Ostravě, než si po třech letech uvědomil, že by jej více bavilo předávat své vědomosti dále.

Před revolucí, v roce 1986, se vrátil zpět na svou alma mater, kde začal vyučovat studenty elektrotechniky v rámci Katedry elektrických pohonů. S nástupem a rozšiřováním počítačů na trhu si pořídil svůj první model ZX Spectrum a naučil se na něm programovat. Krátce poté pak od univerzity dostal do kompetence předmět věnující se základům práce na počítači.

Jeho záliba v počítačích postupně narůstala, a tak po revoluci v rámci soukromého podnikání uspořádal pár počítačových kurzů pro veřejnost, které byly v té době na trhu úplnou novinkou.

V roce 1991, po oslovení Úřadem práce Ostrava, založil na univerzitě Centrum celoživotního vzdělávání. Centrum poskytuje počítačové vzdělávání jak žadatelům o práci v rámci rekvalifikačních kurzů, tak široké veřejnosti. 

O kvalitě výuky dnes svědčí nejen její historie, ale také dlouhodobá spolupráce s úřady práce a vysoké procento uplatnění studentů i absolventů rekvalifikačních kurzů v IT oboru. Centrum aktivně spolupracuje například se společnostmi Tieto Czech, Okin BPS a řadou dalších zejména lokálních IT firem. Zástupci společností navštěvují pravidelně rekvalifikační kurzy několik týdnů před jejich ukončením a se zájemci o pracovní uplatnění absolvují přímo na místě krátké pohovory. Většina kandidátů bývá následně obratem zvána do firmy zaměstnavatele na další kolo pohovoru s vedoucími týmů, aby se společně pobavili o vyhovujícím pracovním uplatnění.

Články profesionála

I z horníka dokážeme udělat programátora nebo správce sítí za půl roku - 27.3.2018

Petr Červenka je zakladatelem a vedoucím Centra celoživotního vzdělávání při Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava. celý článek

Rekvalifikujte se na programátora či správce sítí s Centrem celoživotního vzdělávání při VŠB – TU Ostrava - 20.3.2018

Petr Červenka je zakladatelem a vedoucím Centra celoživotního vzdělávání při Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava. celý článek

Kurzy profesionála

Kontaktovat profesionála

Kontrola proti spamu. Kolik je osm a pět ? Součet zapište číslicemi.

Síla profilu

star_full star_full star_full star_empty star_empty

Zaměření profesionála

  • Dodavatel ostatních služeb pro HR
  • Dodavatel vzdělávání
  • Dodavatel v oblasti náboru
  • Pracovník v oblasti školství a vzdělávání

Obory

  • IS/IT: Správa systémů a HW
  • IS/IT: Vývoj aplikací a systémů
  • Logistika a zásobování
  • Vzdělávání a školství