info
pprofile-image

Ing. Jaroslav Koloc, PhD.

Projektový manažer, konzultant, člen pracovní skupiny Institutu Svazu průmyslu a projektu Registr praxí

Zkušenosti a praxe:

Jaroslav Koloc je absolventem strojní fakulty Technické univerzity v Liberci. Po absolutoriu nastoupil do společnosti ŠKODA AUTO, kde v průběhu více než 30leté pracovní kariéry prošel různými manažerskými pozicemi. Po více než pět let působil také na firemním učilišti ŠKODA ve funkci zástupce ředitele a později jako ředitel školy. Následně v 90. letech ve společnosti zakládal útvar Personálního marketingu, který byl v té době novinkou v oblasti personalistiky.

Během své pracovní kariéry zároveň absolvoval postgraduální studium pedagogiky a v roce 2006 završil své vzdělávání získáním doktorátu na ČVUT v Praze. Své rozsáhlé znalosti a zkušenosti z personální práce v mezinárodní společnosti uplatňoval i v lektorské činnosti na vysokých školách a jeho přednášky na ČVUT v Praze, Technické univerzitě v Liberci a dalších vždy tematicky vycházely z osobních zkušeností i reálných situací z praxe. 

Specializace a projekty:

Jaroslav Koloc byl členem řady řešitelských týmů, včetně projektů podporovaných prostředky ESF. Aktuálně je členem pracovní skupiny Institutu svazu průmyslu a dále členem projektu Registr praxí, který zavádí studentské odborné praxe jako nástroj pro zvyšování uplatnitelnosti studentů vysokých škol.

Úzce spolupracuje jako regionální projektový manažer s personálně poradenskou a školící společností New Impuls. Ta vytváří zejména pro průmyslové firmy cílené vzdělávací projekty zaměřené jak na oblast rozvoje managementu (soft skills), tak na optimalizace procesů a řízení kvality (lean mngm).

Jednotlivým firmám pak napomáhá konzultovat a zpracovávat rozmanité personální projekty na míru jejich potřebám a požadavkům.

V neposlední řadě se věnuje moderování workshopů, personálnímu poradenství a lektorské činnosti.

Články profesionála

Studentské praxe jako součást podnikových systémů - 23.6.2015

Studentské praxe jsou nejrozšířenější formou spolupráce podniku a vysoké školy. Zejména strojírenské podniky si čím dál více uvědomují význam povinné… celý článek

Jaroslav Koloc a Martin Štorkán v Management TV: Cesta ke snadnějšímu uplatnění absolventů - 2.6.2015

Martin Štorkán je ředitelem Institutu svazu průmyslu a spolu s Jaroslavem Kolocem, členem pracovní skupiny Institutu, spolupracují na projektu Registr… celý článek

Registr praxí jako nástroj pro standardizaci praxí v ČR - 15.5.2015

Současná podoba provádění praxí na vysokých školách zejména technického zaměření je v naprosté většině případů nedostatečná, nevyhovující. Praxe svým… celý článek

Kurzy profesionála

Kontaktovat profesionála

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a čtyři ? Součet zapište číslicemi.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami společnosti Ivitera a.s.

Síla profilu

star_full star_full star_empty star_empty star_empty

Zaměření profesionála

  • Konzultant
  • Poradce
  • Dodavatel ostatních služeb pro HR
  • Pracovník v oblasti školství a vzdělávání

Obory

  • Personalistika a HR
  • Vzdělávání a školství

Další profily profesionála

Ing. Jaroslav K.
Manažeři a specialisté

Ing. Jaroslav K.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace