Zajímavé články

Klára Gottwaldová, TSM

icon Velká novela zákoníku práce – téma opět aktuální?

Zhruba před rokem a půl jsme se začali intenzivně připravovat na tzv. koncepční novelu zákoníku práce, která měla přinést řadu menších či větších změn, mimo jiné kupříkladu i zásadní změny v oblasti dovolené (přepočítávání dovolené na hodiny apod.). Po posledních volbách do Poslanecké sněmovny…

Ludvík Filip, Agentura Ámos

icon Průmysl 4.0 a pravidlo 80:20 - skutečně můžeme nekvalifikované přeučit?

Pro ty, kteří 80:20 znají, netřeba představovat. Pro ty ostatní je informace, že se jedná o pravidlo, kdy menšina příčin, vynaloženého úsilí, nebo vstupů vede k většině výsledků, výstupů, nebo třeba i prospěchu. Lidé, kteří se zabývají kvalitou, znají toto pravidlo prostřednictvím knihy „Quality…

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Hypertextové odkazy v Microsoft Excel

I při práci s Excelem jste již určitě potřebovali nebo zajisté budete potřebovat odkázat na jiné místo nebo soubor. K tomu slouží hypertextové odkazy a samozřejmě můžete plně využívat všech jejich výhod i v Excelu.

Miroslav Muller, LBMS

icon Aplikace metodiky PRINCE2® v agilním prostředí

Řízení projektů, agilní dodávání. Dva donedávna relativně samostatné světy. Komunita řízení projektů se tradičně zaměřuje zejména na ospravedlnění realizace projektu, na jeho plánování, na monitoring skutečného pokroku ve srovnání s plánem, na řízení klíčových aspektů projektu (rozsah, náklady,…

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Hledání zpětného řešení v Microsoft Excel

Setkali jste se již někdy se vzorcem, ve kterém znáte výsledek a neznámou je proměnná? Ve škole byste vše řešili zřejmě úpravou celého vzorce. Ale vždy to nemusí jít snadno. Proto v MS Excelu existuje nástroj, kterému se říká Hledání řešení. Přitom buňka se vzorcem může obsahovat jakýkoliv libovolný…

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Využití nástroje Citlivostní analýzy – Tabulka dat v Microsoft Excel

Nástroj Tabulka dat může usnadnit analýzu výsledků vzorců a funkcí při změně jedné nebo dvou proměnných. Proto v souvislosti s tímto příkazem se také hovoří o takzvané citlivostní analýze, a to jedné nebo dvou proměnných.

Pavla Pavlíková, INNERGY

icon Manažerská triáda III - Manažerské rozhovory: Pořád ten „feedback“. Je to fakt k něčemu?

Vedete lidi? Pak děláte jednu z nejkrásnějších a zároveň nejobtížnějších pozic ve firmě. Takto jsme začínali sérii článků o principech a technikách, které se při nastavování manažerského stylu ukázaly jako nejvíce užitečné.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Matematické funkce v Microsoft Excel

Cílem tohoto článku je představit jednotlivé skupiny matematických funkcí, které program MS Excel nabízí a ukázat jejich využití.

MUDr. Martin Kalenda, MBA (Image Lab s.r.o.)

icon Agilita - dovede vás k úspěchu nebo na psychiatrii?

V roli strategického kouče někdy dostávám za úkol „rozhýbat firmy“, zařídit motivaci, někdy dostávám doslovné zadání „zařiďte, aby byli více agilní“. To ve mně samozřejmě probudí vnitřní úsměv a vzpomenu si na krásnou encyklopedickou definici pojmu „AGILITA“ :)

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Rozdělení textu v Microsoft Excel do více sloupců

Při úpravách sešitu bývá někdy zapotřebí rozdělit údaje zapsané původně v jednom sloupci do dvou nebo i více sloupců. Rozdělení textu do více sloupců může být také zapotřebí po vložení textu do Excelu pomocí kopírování přes schránku.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Import dat z textových souborů do Microsoft Excel

V tomto článku se seznámíte s různými způsoby převodu dat z textových souborů do sešitu Excelu. Tento převod dat může být v mnoha případech užitečný, zejména při použití Excelu v návaznosti na jiný software.

Lucie Spáčilová, PERFORMIA

icon Vyhazov v době „nejsou lidi“. Moudré nebo šílené?

No tak to už je úplný nesmysl! Propustit zkušeného pracovníka v dnešní době může snad jen sebevrah. Nebo je to jinak? Co když existuje situace, kdy je sebevraždou právě to, že si zaměstnance necháte.

Jana Lazarová, Happy HR s.r.o.

icon „Prodej“ není sprosté slovo... ani v personalistice

Proč se personalisté nechtějí vnímat jako prodejci? Protože často nevnímají prodej a prodejce pozitivně, a to ani v případech, kdy jdou sami nakupovat. Pod slovem prodej/prodejce velmi často vidí „prodavače drahých vysavačů“ zdatné v nátlakových prodejních technikách. Nevnímají, že prodejce je v …

Výpis 1426 z celkem 279