Zajímavé články

Pavel Makovský, LIGS University

icon Jak se stát úspěšným leaderem aneb Leadership v 15 bodech (2/2)

V první části článku jsem si vysvětlili rozdíl mezi managementem (řízením) a leadershipem (vedením). Představili jsme si hlavní a další role leadera, účel leadershipu. Dozvěděli jsme se, co činí leadera úspěšným a odpověděli na otázku, zda se leadeři rodí, nebo se formují.

Pavel Makovský, LIGS University

icon Jak se stát úspěšným leaderem aneb Leadership v 15 bodech (1/2)

Leadeři dělají správné věci, zatímco manažeři dělají věci správně.

Josef Kadlec, Recruitment Academy

icon HIRECONOMICS květen: Poezie na LinkedInu, oslovování kandidátů videem a zdokonalování pracovních inzerátů

Přinášíme vám to nejlepší z pravidelné show HIRECONOMICS v květnu. Tato show vydávaná jako video i v textové podobě přináší praktické a originální návody, techniky, metody a data, které můžete okamžitě aplikovat ve vaší denní roli recruitera nebo talent sourcera.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Délka pracovní doby, výpočty s hodinami a minutami v Microsoft Excel

Zkoušeli jste už někdy počítat hodiny či minuty v MS Excelu? Pokud ano, víte, že někdy mohou nastat situace, které automaticky program neumí řešit. Například počítání s více než 23 hodinami či s více jak 59 minutami.

Milan Petráň, spoluzakladatel společnosti NOTIX

icon Budoucnost HR je bez papírů – konečně

Papírové dokumenty plní šanony i kartotéky personálních oddělení. Nutná administrativa zabírá čas, který by personalisté mohli věnovat užitečnějším a jistě i mnohem zábavnějším činnostem, než je tisknutí, kopírování, skenování, zakládání a kolem toho nutný monitoring celé agendy.

Naďa Štullerová, ACE Consulting

icon Nový klíč k porozumění sobě i druhým – osobní inteligence

Nový pojem nebo jen známé vědomosti v novém kabátu? Máme k dispozici další podnětnou oblast ke zkoumání a rozvíjení teorií anebo dobrou businessovou příležitost pro rozvoj manažerů a zaměstnanců?

Ján Debnár, Engagement Practice Team Lead, CZ & SK, Aon

icon Demotivovaní zaměstnanci – pobídnout, nebo vyhodit?

Zaměstnance nelze jednoduše rozdělit na motivované a demotivované. Aon se dlouhodobě věnuje tématu motivovanosti a spokojenosti zaměstnanců v České republice a rozlišuje je podle míry jejich motivovanosti do 4 skupin. Data vychází ze studie Aon Best Employers Česká republika získaných mezi lety…

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Větvení výpočtu pomocí funkce KDYŽ a další kombinace s jinými funkcemi v Microsoft Excel

Funkce KDYŽ je jedna z nejužitečnějších funkcí Excelu. Používá se, je-li zapotřebí rozvětvit výpočet do dvou variant podle toho, jestli je nebo není splněna nějaká podmínka.

Pavla Pavlíková, INNERGY

icon Manažerská triáda I. – Tak a jsem manažer. Co je moje role? A jak neskočit na lep nedokončeným tvarům?

Vedete lidi? Pak děláte jednu z nejkrásnějších a zároveň nejobtížnějších pozic ve firmě. Často pracuji s manažery, kteří byli povýšeni z pozice specialisty nebo s manažery, kteří procházejí změnou v týmu či postupují na další úroveň řízení. V těchto případech jim pomáhám, ať už individuálně nebo na…

Prof. Ing. Petr Záruba, DrSc., děkan Pražské mezinárodní manažerské školy - PIBS

icon Chceme studentům předat komplexní pohled na řešení otázek managementu

Rozhovor s Petrem Zárubou, děkanem Prague International Business School (PIBS)

Prof. Ing. Petr Záruba, DrSc. je jedním ze zakladatelů Prague International Business School (PIBS), která poskytuje manažerské vzdělávání. Když ji v roce 1992 pomáhal stavět na nohy, netušil, že za necelých 30 let bude škola díky svému MBA programu vychovávat přední české podnikatele i státníky. …

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Praktické příklady použití funkce KDYŽ v Microsoft Excel

Při praktické práci s Excelem se často stává, že je zapotřebí rozvětvit výpočet do dvou variant podle toho, jestli je nebo není splněna nějaká podmínka. Typickým příkladem je výpočet daní, cel, srážek a dalších poplatků, jejichž procentuální výše je závislá na částce, ze které se poplatek počítá.

Lucie Spáčilová, PERFORMIA

icon Výlet do uchazečovy budoucnosti je možný! 3, 2, 1...

Pokud jste někdy byli v roli toho, kdo si do týmu vybírá nového zaměstnance, je možné, že jste prožili něco, co je velmi podobné následujícímu příběhu.

Josef Kadlec, Recruitment Academy

icon HIRECONOMICS duben: Nábor na Tinderu, kreativní postování a šmírování na LinkedInu

Přinášíme vám to nejlepší z pravidelné show HIRECONOMICS v dubnu 2018. Tato show vydávaná jako video i v textové podobě přináší praktické a originální návody, techniky, metody a data, které můžete okamžitě aplikovat ve své denní roli recruitera nebo talent sourcera.

Výpis 4052 z celkem 279