Zajímavé články

Pavla Pavlíková, INNERGY

icon Manažerská triáda I. – Tak a jsem manažer. Co je moje role? A jak neskočit na lep nedokončeným tvarům?

Vedete lidi? Pak děláte jednu z nejkrásnějších a zároveň nejobtížnějších pozic ve firmě. Často pracuji s manažery, kteří byli povýšeni z pozice specialisty nebo s manažery, kteří procházejí změnou v týmu či postupují na další úroveň řízení. V těchto případech jim pomáhám, ať už individuálně nebo na…

Prof. Ing. Petr Záruba, DrSc., děkan Pražské mezinárodní manažerské školy - PIBS

icon Chceme studentům předat komplexní pohled na řešení otázek managementu

Rozhovor s Petrem Zárubou, děkanem Prague International Business School (PIBS)

Prof. Ing. Petr Záruba, DrSc. je jedním ze zakladatelů Prague International Business School (PIBS), která poskytuje manažerské vzdělávání. Když ji v roce 1992 pomáhal stavět na nohy, netušil, že za necelých 30 let bude škola díky svému MBA programu vychovávat přední české podnikatele i státníky. …

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Praktické příklady použití funkce KDYŽ v Microsoft Excel

Při praktické práci s Excelem se často stává, že je zapotřebí rozvětvit výpočet do dvou variant podle toho, jestli je nebo není splněna nějaká podmínka. Typickým příkladem je výpočet daní, cel, srážek a dalších poplatků, jejichž procentuální výše je závislá na částce, ze které se poplatek počítá.

Lucie Spáčilová, PERFORMIA

icon Výlet do uchazečovy budoucnosti je možný! 3, 2, 1...

Pokud jste někdy byli v roli toho, kdo si do týmu vybírá nového zaměstnance, je možné, že jste prožili něco, co je velmi podobné následujícímu příběhu.

Josef Kadlec, Recruitment Academy

icon HIRECONOMICS duben: Nábor na Tinderu, kreativní postování a šmírování na LinkedInu

Přinášíme vám to nejlepší z pravidelné show HIRECONOMICS v dubnu 2018. Tato show vydávaná jako video i v textové podobě přináší praktické a originální návody, techniky, metody a data, které můžete okamžitě aplikovat ve své denní roli recruitera nebo talent sourcera.

Brillant Brain - seminář Faktory ovlivňující paměť a kreativitu 2.-3. listopadu 2017

icon Nezapomenutelné zážitky ze skvělého semináře společnosti Brillant Brain

Když jsem v říjnu roku 2017 dělal rozhovor pro HRtv s Michaelou Karsten a Jitkou Ševčíkovou ze společnosti Brillant Brain na téma paměťové dovednosti a jejich využití pro osobní rozvoj, byla mi nabídnuta účast na semináři Faktory ovlivňující paměť a kreativitu.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Vlastní formáty pro datum a čas v Microsoft Excel

Pracujete často v tabulkách s daty nebo časem? Pokud ano, pak určitě dobře znáte dialogové okno Formát a Buňky s kartou Číslo, na které se nacházejí různé možnosti pro nastavení formátů.

Jan König, Ředitel společnosti Kolik třešní, tolik višní s.r.o. Foto: Nový Prostor/David Háva

icon Potřebujete oživit firmu? Místo investice do technologií zkuste rituály

Ze zákona vyplývá, že jako zaměstnavatelé byste měli svým zaměstnancům vytvořit prostředí, které bude podporovat jejich zdraví a bezpečnost. Místo strohého školení BOZP je mnohem efektivnější vydat se na cestu jednoduché změny, která bude bavit vás i je.

David Brož, Versalis

icon Jak a proč dosáhnout synergie týmu

Pojem synergie pochází z chemie a popisuje stav, kdy se chování molekuly jako celku liší od chování samostatných prvků, z nichž je složena. Spojením prvků do jednoho celku tak může vzniknout úplně jiná kvalita.

Vratislav Kalenda, Image Lab s.r.o.

icon 3 praktické rady k motivaci týmu

Co by měli manažeři dělat, pokud chtějí mít výkonný tým, a přitom jejich lidé měli dostatek energie a radost z práce?

Josef Kadlec, Recruitment Academy

icon Social Selling: 3 zásady účinného prodeje na sociálních sítích

V posledních pár letech se i v České republice začal objevovat termín „Social Selling“. Málokdo ale pořádně ví, co se pod tímto termínem skrývá. Dnešní stav technologií umožňuje aplikovat metody, o kterých se obchodníkům dříve ani nezdálo. Kromě sociálních sítí jako LinkedIn či Facebook je to např.…

Jaroslav Halík, Prague International Business School - PIBS

icon Cílem moderního marketingu v globalizaci je vytváření lidské touhy

Rozhovor s Jaroslavem Halíkem, externím lektorem MBA studia na Prague International Business School - PIBS

Ing. Jaroslav Halík, MBA, PhD. je dlouholetým lektorem a konzultantem v oblasti marketingového řízení a strategie exportně-importních obchodních operací. 

Václav Matuška, CĚSTA - CJESTA

icon Emoční wellness – emoční pohoda jako opora naší odolnosti, dobré nálady a zdraví

Slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla. Smyslem je, aby se člověk cítil dobře, což by tedy mělo plynout z celkové, tedy psychické, fyzické a sociální pohody.

Výpis 113 z celkem 232
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace