Zajímavé články

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Hledání zpětného řešení v Microsoft Excel

Setkali jste se již někdy se vzorcem, ve kterém znáte výsledek a neznámou je proměnná? Ve škole byste vše řešili zřejmě úpravou celého vzorce. Ale vždy to nemusí jít snadno. Proto v MS Excelu existuje nástroj, kterému se říká Hledání řešení. Přitom buňka se vzorcem může obsahovat jakýkoliv libovolný…

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Využití nástroje Citlivostní analýzy – Tabulka dat v Microsoft Excel

Nástroj Tabulka dat může usnadnit analýzu výsledků vzorců a funkcí při změně jedné nebo dvou proměnných. Proto v souvislosti s tímto příkazem se také hovoří o takzvané citlivostní analýze, a to jedné nebo dvou proměnných.

Pavla Pavlíková, INNERGY

icon Manažerská triáda III - Manažerské rozhovory: Pořád ten „feedback“. Je to fakt k něčemu?

Vedete lidi? Pak děláte jednu z nejkrásnějších a zároveň nejobtížnějších pozic ve firmě. Takto jsme začínali sérii článků o principech a technikách, které se při nastavování manažerského stylu ukázaly jako nejvíce užitečné.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Matematické funkce v Microsoft Excel

Cílem tohoto článku je představit jednotlivé skupiny matematických funkcí, které program MS Excel nabízí a ukázat jejich využití.

MUDr. Martin Kalenda, MBA (Image Lab s.r.o.)

icon Agilita - dovede vás k úspěchu nebo na psychiatrii?

V roli strategického kouče někdy dostávám za úkol „rozhýbat firmy“, zařídit motivaci, někdy dostávám doslovné zadání „zařiďte, aby byli více agilní“. To ve mně samozřejmě probudí vnitřní úsměv a vzpomenu si na krásnou encyklopedickou definici pojmu „AGILITA“ :)

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Rozdělení textu v Microsoft Excel do více sloupců

Při úpravách sešitu bývá někdy zapotřebí rozdělit údaje zapsané původně v jednom sloupci do dvou nebo i více sloupců. Rozdělení textu do více sloupců může být také zapotřebí po vložení textu do Excelu pomocí kopírování přes schránku.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Import dat z textových souborů do Microsoft Excel

V tomto článku se seznámíte s různými způsoby převodu dat z textových souborů do sešitu Excelu. Tento převod dat může být v mnoha případech užitečný, zejména při použití Excelu v návaznosti na jiný software.

Lucie Spáčilová, PERFORMIA

icon Vyhazov v době „nejsou lidi“. Moudré nebo šílené?

No tak to už je úplný nesmysl! Propustit zkušeného pracovníka v dnešní době může snad jen sebevrah. Nebo je to jinak? Co když existuje situace, kdy je sebevraždou právě to, že si zaměstnance necháte.

Jana Lazarová, Happy HR s.r.o.

icon „Prodej“ není sprosté slovo... ani v personalistice

Proč se personalisté nechtějí vnímat jako prodejci? Protože často nevnímají prodej a prodejce pozitivně, a to ani v případech, kdy jdou sami nakupovat. Pod slovem prodej/prodejce velmi často vidí „prodavače drahých vysavačů“ zdatné v nátlakových prodejních technikách. Nevnímají, že prodejce je v …

Pavla Pavlíková, INNERGY

icon Manažerská triáda II - Mám tým. Jak vše nevymýšlet sám aneb táhnout nebo tlačit?

Vedete lidi? Pak děláte jednu z nejkrásnějších a zároveň nejobtížnějších pozic ve firmě. Takto začínáme sérii článků o principech a technikách, které se při nastavování manažerského stylu ukázaly jako nejvíce užitečné.

Ing. Marek Laurenčík, MBA - JUBELA, s.r.o.

icon Databázové funkce v Microsoft Excel podrobně

Potřebovali jste již někdy zjistit průměrný počet kusů určitého zboží prodaného v daném městě, případně průměrnou prodejní cenu daného zboží? Asi si řeknete, že byste použili filtrování a pak vše vypočetli. Je to však zbytečné, protože v MS Excelu existují takzvané databázové funkce, které umí…

Radek Beránek, WEBCOM a.s

icon Moderní software spojuje HR v jeden celek

Jakou roli má ve vaší organizaci personální oddělení? Obvykle se má za to, že připravuje školení, řeší firemní benefity, organizuje nábor nových zaměstnanců, plánuje pohovory a zajišťuje další potřebné činnosti pro oblast personalistiky. Přidejme ale ještě něco navíc.

Robert Mládek, 1. VOX a.s.

icon Mezinárodní standardy finančního výkaznictví: Pravdivě, úplně a bez předsudků

V čem se liší Mezinárodní standardy finančního výkaznictví (IFRS) od Českých účetních standardů? Jak se aplikace těchto mezinárodních předpisů projevuje při vypočítávání základu daně u firem? Podle čeho se uznávají výnosy? A jaké změny přinese od příštího roku nový standard pro leasing? Na tyto a…

Výpis 113 z celkem 262
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace